Yüz Soyma
Dermabrazyon, derideki pürüzlü görünümü azaltmaya yönelik uygulanan mekanik bir cilt soyma ya da cilt estetiği işlemidir.
 
En sık olarak sivilcelerin bıraktığı izlerin azaltılması için uygulanır. Derinin yüzeyel tabakası soyulduğunda, oluşan yaranın iyileşmesiyle daha pürüzsüz, gergin ve taze bir deri tabakası oluşur. Soyma işlemi belli hızda dönen özel zımpara taşları ile yapılır.

Ameliyat, dermabrazyon uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Lokal anestezi altında yapıldığında hasta aynı gün evine dönebilir. Genel anestezi altında ameliyat yapıldığında ise hasta ertesi gün eve dönebilir.

Ameliyatı takiben uygulama bölgesi pansuman ile kapatılır.Ameliyattan sonraki gün   pansuman açılıp yara üzerinde tek tabaka ilaçlı gazlı bez bırakılır. Bu tabaka deri hücreleri yeniden çoğalıp tazelenirken, kenarlardan kalkmaya başlar, kalkan tabaka doktor yada hasta tarafından kesilerek atılır.
 
Derinin tazelenmesi 7-10 gün sürebilir. Tabaka tam çıktığında tazelenmiş yeni deri yüzeyi pembe ya da kırmızı renklidir.
 
20 gün  sonra pembelik yavaş yavaş kaybolur ve deri normal rengini alır.

Yüz soyma işlemi güneşli mevsimlerde yapılmamalı, yapıldıktan sonraki ilkbahar ve yaz aylarında güneşe azami dikkat edilmelidir.
Fotoğraflarla Yüz Soyma
Yüz Soyma
Yüz Soyma
Yüz Soyma
Yüz Soyma
Google Tags
yüz soyma estetiği yüz soyma estetigi yüz soyma ameliyatı yüz soyma ameliyatları yüz soyma ameliyat fiyatları yüz soyma ameliyatları hakkında bilgi yüz soyma ameliyatı nasıl yapılır estetik yüz
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian