Vajina Estetiği
Dünyanın en güzel kadını bile dış genital organlarından hoşnut değilse psikolojisinin bozuk, cinsel yaşantısının uyumsuz ve tatminsiz olması kaçınılmazdır.

Kadınları mutsuzluğa iten dış genital organ problemleri şöyle sıralanabilir.

Doğumlara ve yaşlanmaya bağlı vagina genişlemesi
Doğum sırasında olan yırtıklara veya yapılan kesilere bağlı nedbe dokusu
İç dudakların dışarı çıkacak kadar büyük olması
Dış dudakların çok ince ve yağsız olması
İstem dışı yırtılmış kızlık zarı

Günümüzde Plastik Cerrahi kadınların cinsel organları ile ilgili tüm sıkıntılarına cerrahi çözümler sunabilmektedir.

Vajina Daraltılması

Doğumlara ve yaşlanmaya bağlı olarak vagina içindeki kas ve yumuşak dokular gevşer ve sarkar. Bu durumu düzeltmek için vagina içinden bir miktar yumuşak doku çıkarılır, gevşeyen kas dokusu daraltılarak dikilir. Hem görüntüyü düzeltmeye hemde cinsel hazzı arttırmaya yönelik bir ameliyattır. Genel anestezi ile yapılır.1-2 saat sürer. Hasta 2-3 gün sonra normal yaşantısına dönebilir.1 ay kadar cinsel ilişki yasaklanır.

Nedbe Dokusunun Çıkartılması

Doğum sırasında oluşan yırtıklara bağlı nedbe dokusu ağrılı cinsel ilişki nedeniyle hem kadının hemde erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir. Lokal veya genel anestezi ile nedbe dokusu çıkarılır, dokular uygun şekilde tekrar dikilir.0,5-1 saatlik bir ameliyattır. Aynı gün taburcu olunabilir.

İç Dudakların Küçültülmesi (Labioplasty)

İç dudakların büyük asimetrik olması en başta kadını görüntü olarak rahatsız eder .Utanma duygusu ,cinsel soğukluk yada cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir.Bunun dışında cinsel ilişki sırasında penisin itmesi ile iç dudaklar gerilebilir ve ağrıya  yol açabilir,tuvaletten sonra temizlik yaparken sıkıntı yaratabilir.
Bu sıkıntıların giderilmesi için iç dudakların küçültülmesi ve simetrik hale getirilmesi ameliyatı (labioplasty)yapılır.
Ameliyat lokal anestezi ile yapılabilir.0,5 saat sürer. Ameliyat sırasında kızlık zarına bir zarar verme olasılığı yoktur. İdrar yapma problemi olmaz, hamile kalmaya doğum yapmaya engel değildir.
Ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma problemi yoktur, iz kalmaz 1 hafta içinde iyileşir. 3-4 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

Dış Dudakların Doldurulması

İnce ve yağsız dış dudaklar vücudun başka bölgelerinden alınan yağ dokusu ile daha kalın hale getirilebilir.1 yılsonunda verilen yağın %25-35'i kalmaktadır, bu nedenle tekrarlanmasında fayda vardır.
Lokal anestezi ile yapılabilir. Hastanede yatmayı gerektirmez. Hasta ertesi gün işine dönebilir.

Kızlık Zarı Tamiri

Kızlık zarı vagina girişinde ortası adet kanının akmasını sağlamak amacıyla delik olan bir dokudur. Genellikle ilk cinsel ilişki sırasında yırtılır ve hafif bir kanamaya neden olur.

Bazı durumlarda istem dışı kızlık zarı  yırtılması oluşabilir,bu durumda onarım yapılabilir.Lokal anestezi ile yapılır, hastanede yatmayı gerektirmez.1 hafta içinde iyileşir.

Kızlık zarının anatomik olarak esnek olması veya deliğinin normalden büyük olması nedeniyle ilk cinsel ilişki  sırasında yırtılmayabileceğini unutmamalı ve bu gibi durumlarda bir doktora danışmayı ihmal etmemeliyiz.
Fotoğraflarla Vajina Estetiği
Vajina Estetiği
Vajina Estetiği
Vajina Estetiği
Vajina Estetiği
Google Tags
vajina estetiği vajina estetigi vajina ameliyatı vajina ameliyatları vajina ameliyat fiyatları vajina ameliyatları hakkında bilgi vajina ameliyatı nasıl yapılır estetik vajina ameliyatı
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian