Uyluk Germe
Uyluk ameliyatı bu bölgelerde sarkmış bulunan gevşek deri ve yağ dokusunun cerrahi bir yöntemle alınmasıdır.

Kilo alıp verme, güneş ve yaşlanma gibi etkenler sonucunda, özellikle uyluğun iç kısmında dokularda gevşeme ve sarkma oluşur.

Uyluk germe ameliyatında bu dokular tekrar gerginleştirilir ve bölge yeniden oluşturulur.   Çoğunlukla bu ameliyat liposuctionla kombine edilerek daha da başarılı neticeler alınabilir.

Kimler bu ameliyat için uygun adaydır?

Uyluk bölgesinde deri sarkıklığı ve yağlanma olan, diyet ve egzersizle şikâyetlerinden kurtulamayan hastalar bu ameliyat için uygun adaylardır.

Operasyon öncesi gerekli hazırlıklar nelerdir?
Ameliyattan en az 20 gün önce sigara bırakılmalı kan sulandırıcı ilaçlar bir hafta önce kesilmelidir.

Uyluk germe ameliyatı nasıl yapılır?

Bu ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır ameliyatta karın germe estetiği ameliyatına benzer bir şekilde uyluk da sarkmış ve gevşemiş olan deri ve yağ dokusu eliptik bir şekilde çıkartılır. Bu bölgeler gerginleştirilip düz bir şekle getirilir. Uyluk germe ameliyatları Liposuction ile birlikte yapılabilir. İzler kasık bölgesine gizlenir ve iyileşme tamamlanınca görülmez hale gelir.

Ameliyat sonrası ilk günler

Ameliyat bölgesi vücudumuzun en çok kirlenen ve nemlenen bölgesi olduğundan ameliyat sonrası bölge hijyenine dikkat edilmelidir. Sık pansuman değiştirilmesi ve oturma banyoları tavsiye edilir. İlk birkaç gün yürüme sırasında ağrı olabilir zamanla azalacaktır.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?

Günlük aktivitelere ikinci hafta içinde yavaş yavaş dönülebilir. Ameliyat sonrasında da 15 gün sigara içilmemelidir. Fakat spor aktivitelerine katılmak ilk iki ay içinde mümkün değildir, iki aydan sonra hasta spora başlayabilir.

 

Fotoğraflarla Uyluk Germe
Uyluk Germe
Uyluk Germe
Uyluk Germe
Uyluk Germe
Google Tags
uyluk germe estetiği uyluk germe estetigi uyluk germe ameliyatı uyluk germe ameliyatları uyluk germe ameliyat fiyatları uyluk germe ameliyatları hakkında bilgi uyluk germe ameliyatı nasıl yapılı
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian