Op. Dr. A. Sina Mengi

17 Mayıs 1959'da güneşli bir bahar günü Ankara'da gözlerimi açtım dünyaya. Yüksek teknik öğretmen bir baba (Safa) ile enstitü mezunu bir annenin (Tülin) ilk çocuğuydum. 1 buçuk yıl sonra bir kız kardeşim (Ayşe) oldu.

 

Maltepe'de Hürriyet İlkokulu'nu ve Anıt tepe’de Gülhane Ortaokulu'nu bitirdikten sonra sıra arkadaşımın elinde gördüğüm tanıtım kitapçığında boğaza nazır konumuna vurulduğum Kuleli Askeri Lisesi'ne girdim ve 1976 yılında mezun oldum. 2 yıl kadar devam ettiğim Kara Harp Okulunda geçirdiğim bir hastalık sonrası hayatımın akışı değişti ve Harbiye'den ayrıldıktan sonra kazandığım Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdim.

 

1 yıl Burdur Gölhisar Yusuf’ça Kasabasında zorunlu hizmetimi takiben  yedek subaylığımı Deniz Kuvvetlerine bağlı olarak Gölcük’e TCG Akar (A 580) gemisinde tamamladım. Askerlik sonrası Ankara Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde Pratisyen  Hekim olarak 2 yıl çalıştım.

 

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi  İhtisasımı Ankara Numune Hastanesinde yaptım. İhtisasım sırasında 2 kızım oldu (Seza Bilgi Üniversitesi Reklamcılık-Saba Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümlerinde okuyor). İhtisas yaparken Şişli Etfal Hastanesinde mikro cerrahi, Amerikan Hastanesinde el cerrahisi bilgilerimi geliştirme fırsatını yakaladım. İhtisas sonrası lise yıllarından kalma İstanbul aşkı yüzünden tekrar İstanbul'a döndük. Halen ben Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı olarak  , eşim Handan’da Estetik ve Güzellik Uzmanı olarak Florya'da bulunan muayenehanemizde hastalarımızı  kabul ediyoruz. Ameliyatlarımı anlaşmalı olduğum kaliteli birkaç hastanede hastalarımın  tercihine göre yapıyorum.

 

Eşim ,kızlarım, işim ve üyesi olduğum sosyal derneklerden boş kalan ender zamanlarda spor yaparım, briç oynarım. Tutkunu olduğum mavi derinlikleri keşfedebilmek amacıyla balık adam oldum, yurtiçi ve yurtdışı dalış programlarına katılıyorum. Her ne kadar kızlarım en az birini anlayamayacağımı söylese de 3 kitabı birden okurum. Televizyon seyretmeyi ve her şey dahil 5 yıldızlı otel tatillerini hiç sevmem. Tatillerde  yeni ülkeler - şehirler - medeniyetler keşfetmek amacıyla her yıl başka bir yurtdışı gezisi yapmak hobim haline geldi.

 

Hiçbir ortak yanımız olmasa bile yollarımızın bir gün ‘’daha güzele’’ulaşmak için kesişmesi dileğiyle….

 

Saygılarımla
Op. Dr. A. Sina Mengi

Google Tags
op. dr. a. sina mengi dr mengi dr sina dr sina kimdir estetik doktoru sina estetik doktoru mengi
Hakkımda

Aklınıza takılan birşey mi oldu?


EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian