Lazer Epilasyon
Lazerle  epilasyon  kıllara  özgün bir ışığın yoğun olarak gönderilmesi ile kıl kökünde oluşan ısı enerjisi sayesinde kıl kökünün tahrip olması ve kılın dökülmesi işlemidir. Lazer epilasyonla uygun kıllarda kalıcı sonuç elde edilebilmektedir.

Lazer Epilasyon gerçekten ağrısız mı?
Lazer ışığının deri ile her temasında küçük bir iğne dokunuşu gibi ağrı duyulur. Derinin korunması amacıyla uygulanan soğuk hava akımı ağrı hissini azaltmaktadır. Bunun yanında soğutulan deri sayesinde deri üst tabakasında lazer ışınımına bağlı oluşan enerjiden olabilecek hasarlar bertaraf edilmektedir.Hassas bölgelerde arzu edilirse uygulamadan 45 dakika önce başlayarak lokal anestezik etkili kremler kullanılabilir

Lazer epilasyonun yan etkileri nelerdir?
Lazer epilasyon işlemi sonrasında kıl köklerinde belirginlik, deride kızartı oluşur. Bu yan etkiler hemen her lazer epilasyon uygulamasından sonra oluşur. Fakat 1-3 saat içinde çok nadiren 24 saat sonunda kızartı kaybolmaktadır. Lazer epilasyon uygulanan işlem bölgesi mutlaka güneşten korunmalıdır. Bu süreç 7-15 gündür. Yine güneşlenme sonrası lazer epilasyon uygulanabilmesi için en az 3 hafta beklenmelidir. Aksi taktirde lazer epilasyon uygulanan işlem alanında lekelenme riski oluşabilir.

Lazer epilasyon işlemi kaç seans yapılıyor?
Lazer epilasyon işleminin kaç seans olabileceğini kılın rengi, kalınlığı, bulunduğu bölge, ten rengi gibi faktörler etkilemektedir. Kalın, siyah renkli kıllı ve açık tenli bireylerde lazer epilasyon seans sayısı azalırken açık renkli, ince kıllı ve koyu tenli kişilerde seans sayısı artmaktadır. Ortalama olarak 4-6 seans lazer epilasyon kalın koyu renkli kıllarda yeterli olabilmektedir.

Lazer epilasyon seans aralıkları nasıl ayarlanıyor?
Lazer epilasyonda ana faktör kıl varlığıdır. Çünkü lazer ışını kıl üzerinden kıl köküne gönderilmektedir. Lazer epilasyon sonrası 15 gün içinde işlem alanındaki kıllar dökülür. Bir sonraki lazer uygulaması için kıl çıkışı beklenir. Bu süre ortalama 6-8 haftadır. Fakat bazı durumlarda süre uzayabilir. 10-12 hafta kıl çıkışı görülmeyebilir.

Lazer epilasyon seansı ne kadar zaman alır?
Lazer epilasyon süresi uygulanacak bölgeye göre değişir. Örneğin: Üst dudak lazer epilasyon uygulaması 2-3 dakika sürerken bacak uygulaması yaklaşık 1 - 1,5 saat sürer.

Lazer epilasyon işlemi öncesi ve sonrası alınması gereken önlemler nelerdir?
Lazer epilasyon uygulaması yapılmadan 20-30 gün önce ağda, ip, cımbız ile kıl alma uygulamalarına son verilmelidir. Bu dönem içinde uzayan kıllar istenirse traş edilebilir. Lazer epilasyon uygulama alanına işlem öncesi makyaj uygulanmamalı varsa temizlenmelidir. Deodorant veya antiperspirant uygulanmış alanlar işlem öncesi temizlenmelidir. Lazer epilasyon uygulaması sonrası kişi hassasiyetine göre 3 ya da 6 saat kadar su ile temas etmemeli keselenme gibi deriyi tahriş edebilen uygulamalardan kaçınmalıdır.
Fotoğraflarla Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon
Google Tags
estetik laser tedavisi laser laser epilasyon laser estetik laser dövme silme estetik lazer cerrahisi
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian