Kol Germe
Gerek yılların etkisi gerekse fazla miktarda kilo alıp verme sonucu bir çok insanın kollarının alt kısmında gevşeme ve sarkmalar gözlenir. Özellikle kısa kollu veya kolsuz kıyafet giyildiğinde daha çok dikkati çeker. Kol germe estetiği ile gevşeme ve sarkıklığı düzeltmek mümkündür.

Kimler operasyon için uygun adaydır?

Kolu bedenden uzaklaştırıp yere paralel olacak şekilde tuttuğunda dirsek ile koltukaltı arasında gevşeklik , sarkıklık olan hastalar operasyon için uygun adaydır.

Operasyon öncesi gereken hazırlıklar nelerdir?

Sigara içen hastalar ameliyattan 20 gün önce sigarayı bırakmalı , kan sulandırıcı ilaçlar 1 hafta önce kesilmelidir.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Kollarda yağ fazlalığı olup deride gevşeme ve sarkma yoksa deri elastikiyetini yitirmemişse doğru yöntem Liposuction ile fazla yağların alınmasıdır. Bu koltuk altından açılacak bir delikten yapılabilen izsiz bir ameliyattır. Lokal anestezi ile yapılabilir 0,5-1 saat sürer. Kolda gevşeklik , sarkma mevcutsa fazla yağlar üzerindeki deri ile birlikte çıkarılır. Deri gerginliği sağlanarak tekrar dikilir. Deri çıkarıldığı için çıkarılan derinin uzunluğu kadar bir iz kalması kaçınılmazdır. İz kolun beden ile temas eden bölgesinde kalacak, önden ve arkadan görülmeyecek şekilde tasarlanır. Ameliyat genel anestezi ile yapılır ortalama 2 saat sürer. Ameliyat sonrası gerekli hallerde dren konur, bu durumda  1 gün hastanede kalmak gerekir.

Ameliyat sonrası ilk günler

Aynı gün ayağa kalkılır, 2-3 gün şişlik ve morluk olabilir elastik bandaj ile sargı yapılmalıdır.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz ?

Ameliyattan 3 gün sonra duş alınabilir, 5-7 gün içinde tam iyileşme sağlanır ve sosyal hayata dönülebilir. Kol germe ameliyatında kendi kendine eriyebilen estetik dikiş materyalleri kullanıldığından dikiş almaya gerek yoktur. Şişlik ve morluğun tamamen kaybolması 20 gün sürebilir , güç gerektiren işler ve sportif aktivitelere 1 ay sonra başlanabilir. Kol germe ameliyatı bir miktar iz bırakmakla birlikte sonuçları açısından oldukca yüz güldürücü bir ameliyattır.
Fotoğraflarla Kol Germe
Kol Germe
Kol Germe
Kol Germe
Kol Germe
Google Tags
kol germe estetiği kol germe estetigi kol germe ameliyatı kol germe ameliyatları kol germe ameliyat fiyatları kol germe ameliyatları hakkında bilgi kol germe ameliyatı nasıl yapılır estetik kol
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian