Kepçe Kulak Estetiği
Kepçe kulak deformitesi doğumsal bir problemdir.Kişinin kendine olan güvenini, sosyal hayatını ve karşı cins ile olan ilişkilerini etkilemektedir.Bu ameliyatlar çocukların ilkokula başlaması ile birlikte sosyal bir yaşama ayak attıklarını kabul ederek okul öncesi dönemde yapılmalıdır. Gecikme arkadaşlarının alay etmesi sonucu çocukta psikolojik travmaya neden olacaktır.

Kimler bu ameliyat için uygun adaylardır?
Kafanın gelişimi vücuttan hızlı olarak 6 yaşta %85-90 tamamlandığı için 6 yaş ve daha büyük çocuklar bu ameliyat için uygun adaylardır.

Operasyon öncesi gereken hazırlıklar nelerdir?
Hangi yaşta yapılacak olursa olsun ameliyata gelirken baş ölçüsüne uygun çok gevşek yada sıkı olmayan tenisçi bandajı yanımızda getirilmelidir.

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?
Ameliyat hastanın yaşına ve tercihine bağlı olarak genel veya lokal anestezi ile yapılabilir.Ameliyat sırasında kulak arkasından yapılan bir kesi ile kıkırdaklara ulaşılır ve kalıcı dikişlerle yeni şekil verilir.Kulak arkasından bir miktar deri çıkarıldıktan sonra kendiliğinden eriyen estetik dikişler kullanılarak ameliyata son verilir.Operasyon kulak arkasından yapıldığı için ameliyat sonrası iz kalmamaktadır. Ameliyat süresi 1saattir.

Ameliyat sonrası ilk günler
İlk 2 gün hasta rahatı açısından kulağın hem önünü hem de arkasını destekleyen pansuman yapılmadır. İlk gün ağrı olması doğaldır.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?
3. günden sonra pansumanlar açılır, duş alınabilir ve işe başlanabilir.Bu aşamadan sonra sadece bandaj takmak yeterlidir. Kıkırdak dokuların ameliyat sonrası eski durumuna dönme eğilimi olduğu için tenisçi bandajı 20 gün takılmalıdır.
Fotoğraflarla Kepçe Kulak Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği
Google Tags
kepçe kulak estetiği kepçe kulak estetigi kepçe kulak ameliyatı kepçe kulak ameliyatları kepçe kulak ameliyat fiyatları kepçe kulak ameliyatları hakkında bilgi kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılı
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian