Kaş Kaldırma Estetiği
Kaşlar insan yüzündeki çok önemli yapılardır. Bakışlarımızı, mimiklerimizi dolayısı ile yüzümüzün ifadesini doğrudan etkiler ve yönlendirirler. Farklı kaş şekilleri yüze sinirli, yorgun, mutlu, üzgün, şaşkın ifadeler kazandırabilir. Sarkmış kaşlar bir miktar göz kapağı düşüklüğüne de yol açarak yüzümüze olduğundan daha yaşlı görünüm kazandırabilir.

Kaşı kaldırmak ve arzu edilen şekle sokmak için uygulanan teknikler; kaş almak, kalıcı makyaj veya dövme, botox uygulaması, askı ile kaş kaldırma, ve ameliyat ile kaş kaldırma gibi yöntemlerdir.

Askı ile Kaş Kaldırmak
Çok basit ve çabuk uygulanabilen bir yöntemdir. Lokal anestezi ile yapılabilir. Saç içinden ve kaş üzerinden yapılan 2-3 mm lik kesilerden, iğneler yardımı ile erimeyen ipler geçilerek, kaşlar mümkün olduğu kadar kaldırılır. Etkisi 8 ay ile 1 yıl arasında devam etmektedir. Aynı gün işinize dönebilirsiniz.

Ameliyat ile Kaş Kaldırmak

Genellikle genç ve orta yaş grubundaki hastalarda, kaşlarda herhangi bir sarkma olmadan sadece kaşların kenarının kalkması isteniyorsa tek başına uygulanan bir yöntemdir. Daha ileri yaş grubunda ise yüz germe ameliyatları ve göz kapağı estetiği ile kombine edilebilir.

Tek başına kaş asma ameliyatı genel veya lokal anestezi ile de yapılabilir. Saçlı deri içinden 2-3 cm'lik bir kesi yapılarak kaşlara kadar ulaşılır kaşlar ömür boyu çürümeyen dikişlerle yukarıya doğru çekilir dikişler kafatasına konan küçük bir vidaya sabitlenir.

Son yıllarda en popüler olan teknik, alın germe ile beraber veya sadece kaş kaldırmak için yapılabilen endoskopik alın germe ve kaş kaldırma yöntemidir.
 
Endoskop adı verilen video kameraya bağlı ince uzun bir tüp kullanılır. Endoskop kafa derisine açılan 3-5 küçük kesinin içine yerleştirilir. Böylece cerrah endoskop sayesinde alnın içini görerek çalışabilir. Diğer deliklerden cerrahi aletleri sokarak ameliyatı gerçekleştirir.
 
Endoskop tekniği, kesilerin çok küçük boyutta olmasını sağlar. Alında kırışıklıklara neden olan fazlalıklar ve kaslar kameradan ekranda görülerek düzeltilir. Kaşlara asma iplikleri yerleştirilir. Klasik yönteme göre saç içi kesilerinin çok küçük, ameliyat süresi daha kısa, iyiyleşme ve normal hayata dönme süresi çok kısadır.
Fotoğraflarla Kaş Kaldırma Estetiği
Kaş Kaldırma Estetiği
Kaş Kaldırma Estetiği
Kaş Kaldırma Estetiği
Kaş Kaldırma Estetiği
Google Tags
kaş kaldırma estetiği yüz estetiği kaş inceltme kaş kalınlaştırma kaş kaldırma fiyatları ağrısız kaş ameliyatı
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian