Karın Germe
Karın bölgesindeki fazla yağ dokusunun, deri sarkıklığının ve çatlakların ortadan kaldırılması ve karın kaslarına destek-toparlama yapılması ameliyatıdır.

Kimler bu operasyon için uygun adaylardır?

Özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır.Doğum yapmaya niyeti olanların  bu ameliyatı doğum sonrasına ertelemesinde yarar vardır.

Diyet ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı olan fakat vücut ölçüleri düzgün olan kadın ve erkekler de bu ameliyat için uygun adaylardır.

Operasyon öncesi gereken hazırlıklar nelerdir?

Fazla kilosu olan hastalar bu ameliyattan önce verebilicekleri kadar kilo vermelidirler.Sigara içen hastalar ameliyattan en az 4 hafta önce ve 2 hafta sonrasına kadar sigarayı bırakmalıdır.Aspirin ve benzeri ilaçlar 1 hafta önce kesilmelidir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatı genel anestezi ile ve hastane şartlarında yapılmalıdır.

İki tür karın germe ameliyatı vardır;
Tam karın germe ameliyatı  (ABDOMİNOPLASTİ) ve kısmi karın germe ameliyatı (MİNİ-ABDOMİNOPLASTİ)
 
1 . Abdominoplasty ;Karın derisi sarkıklığı ve karın yağlanması fazla olan, doğumlar sonrası karın kasları gevşemiş hastalarda tercih edilir. 

Her iki kasık bölgesini birleştiren bir kesi yapıldıktan sonra karın derisi ve altındaki yağ dokusu kasıklardan kaburga kemikleri hizasına kadar karın kaslarından ayrılır. Bu sırada göbek karın derisinden kesilip ayrılır ve karından çıktığı yerde bırakılır.

Karın kaslarında bir zayıflık - fıtık varsa tamir edilir. İhtiyaç varsa bel bölgesine Liposuction yapılarak ameliyat sonrası sağlanacak olan beldeki minimum bir beden incelme pekiştirilir.

Fazla deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Aşağı doğru çekilen karın derisi üzerine yeni göbek deliği açılır göbek bu deliğe adapte edilerek dikilir.
Direnler yerleştirildikten sonra aşağı doğru çekilmiş olan karın derisi yeni yerine dikilir. Karın dümdüz bir hale gelir yaklaşık 3 saat süren bir ameliyattır, iz bikini içine gizlenebilir.

2. Mini Abdominoplasty: Karın derisi sarkıklığı göbek altında ve az olan ve karın kasları gevşememiş hastalarda tercih edilir. Sezaryen izini biraz geçecek bir kesi yapılarak uygun miktarda karın derisi ve altındaki yağ dokusu çıkarılır. Göbeğin yeri değiştirilmez karın kasları ile ilgili bir işlem yapılmaz 1-2 saatlik bir ameliyattır. İz daha kısadır.

Ameliyat Sonrası ilk günler nasıl geçer?

İlk birkaç gün karın bölgesinde şişlik gerginlik ve ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrı olabilir. Direnler ortalama 1-3 gün sonra alınır. 1-3 gün hastanede kalmanız gereklidir. Ameliyattan sonra 1 ay devamlı kullanacağınız bir korse giydirilmektedir.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?

Karın germe ameliyatı plastik cerrahinin en büyük ameliyatlarındandır. İlk 10 gün normal yaşantınızda destek ihtiyacınız olacaktır.2 hafta sonra işinize dönebilirsiniz.

Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç ay alabilir. Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir. Ameliyat sonrası en az 1 beden incelme sağlanacaktır.

Fotoğraflarla Karın Germe
Karın Germe
Karın Germe
Karın Germe
Karın Germe
Google Tags
karın germe estetiği karın germe estetigi karın germe ameliyatı karın germe ameliyatları karın germe ameliyat fiyatları karın germe ameliyatları hakkında bilgi karın germe ameliyatı nasıl yapılı
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian