Göz Kapağı Estetiği
Yaşın ilerlemesi ve yerçekiminin etkisiyle üst ve alt göz kapaklarında deri fazlalığı, sarkması kas dokusunda gevşeme ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir.

Gözkapağı sarkıklığı estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması nedeniyle kişinin net görmesini de engelleyebilir.

Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri kesilip atılır,ayrıca torbalanmaya neden olan yağ kitlesinin bir kısmı alınır,kalan kısmıda kendi içinde düzenlenir böylece hem estetik bir görünüm elde edilir,hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olur.Bu ameliyatla özellikle lipit ve kolesterol seviyesi yüksek olanlarda daha çok gözlenen üst göz kapaklarında oluşan yağ birikintileri de yok edilebilmektedir.

Kimler bu ameliyat için uygun bir adaydır?
Genellikle 30 yaş üzeri, üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalanma meydana gelmeye başlamış kişiler bu ameliyat için uygun adaydır.

Göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır?
Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ve ameliyathanede yapılır. Lokal anestezi,intravenöz sedasyon veya genel aneztezi ile yapılabilir.Hastanın mevcut şikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar ya da hem alt hemde üst kapaklar aynı seansta ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür.

Ameliyat sonrası ilk günler nasıl geçer?
İlk günler göz etrafında şişlik ve morarma olabilir.Buz uygulaması ile bu şikayetler önemli oranda azaltılabilir.Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görme bulanıklığı ortaya çıkabilir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan rahatsız olabilir.Hasta gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bunlar 1hafta içinde kendiliğinden geçen beklenen olaylardır.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?
Göz kapağı estetiği genellikle kısa sürede olumlu sonuçlarının gözlendiği bir ameliyattır.Hasta 3 gün sonra işine dönebilir.Kullanıyorsa 1 hafta sonra kontak lenslerini takabilir.Son dönemde hem estetik hem de kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur.

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi gözkapağı estetiği ameliyatlarının süresi de 10 sene olarak kabul edilmekle beraber, kişinin bünyesine göre bazen birkaç yıl daha az bazen de ömür boyu etki devam eder.Ameliyattan 2-3 hafta sonra hastalar yeni genç ve dinamik görünümlerini kazanırlar.
Fotoğraflarla Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği
Google Tags
göz kapağı estetiği göz kapağı estetigi göz kapağı ameliyatı göz kapağı ameliyatları göz kapağı ameliyat fiyatları göz kapağı ameliyatları hakkında bilgi göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır este
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian