Göğüs Küçültme
Meme küçültme ameliyatı,kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan estetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında estetik değil rekonstrüktif bir ameliyattır.İriliğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir,kamburluğa yol açabilir. Sütyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar olabilir. Nefes almada güçlük çekilebilir. Meme derisi ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sonucu meme altında pişikler olabilir,yaralar açılabilir.Ayrıca iri meme giysi seçimi konusunda zorluklar yaratırken, kadının kendini beğenmemesi de sosyal ve psikolojik sorunlara sebep olur.

Memeler değişik nedenlerle büyük olabilir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklar sonucu, vücut ölçülerine uyum sağlamayan iri meme oluşabilir. Kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi mevcut sorunu daha da arttırabilir.

Kimler bu operasyon için uygun adaylardır?

Memeleri vücut ölçülerine göre normalden büyük olan 18 yaşını doldurmuş genç kızlar ile doğum sonrası veya aşırı kilo alma sonrası daha önce normal boyutlarda olan memeleri büyümüş ve sarkmış olan kadınlar bu ameliyat için uygun adaylardır.

Ameliyat öncesi gereken hazırlıklar nelerdir?

Ameliyat öncesi mamografi ve gerekirse meme ultrasonografisi yapılmalıdır.Aspirin ve benzeri ilaçlar kullanılıyorsa bir hafta öncesinde kesilmelidir.Çok büyük memelerde hasta sigara içiyorsa 1 ay önce bırakması önerilmelidir.

Meme küçültme Ameliyatı nasıl yapılır?

Meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir.Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır.Meme başı olması gereken yere taşınır.Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında bir ameliyathanede yapılır.2,5 - 4 saat sürer.Ameliyat sonrası kalan iz memenin büyüklüğüne ve sarkıklığına bağlı olarak değişir.Çok büyük ve sarkık olmayan memelerde sadece meme başında ve meme başı ile birlikte meme başından meme altı katlantısına kadar devam eden bir iz kalır.Çok büyük ve sarkık memelerde ise meme altı katlantısındada devam eden ters T denilen iz kalmaktadır.İzler başlangıçta belirgindir, zamanla belli belirsiz hale gelir.

Ameliyat sonrası ilk günler nasıl geçer?

Ağrı, ilaçlarla kontrol edilebilecek düzeydedir.Kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir.Memeler üzerine sütyene benzer sargı uygulanır veya ameliyat sonrası hemen balensiz sporcu sütyeni giydirilir. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi görülebilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Sporcu sütyeni 4 - 6 hafta giyilmelidir.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilrsiniz?

Hasta 1 hafta sonra işine dönebilir.2 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme küçültme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren, özellikle kadının giyim tarzını kolaylaştıran bir ameliyattır.
Fotoğraflarla Göğüs Küçültme
Göğüs Küçültme
Göğüs Küçültme
Göğüs Küçültme
Göğüs Küçültme
Google Tags
meme küçültme estetiği meme küçültme estetigi meme küçültme ameliyatı meme küçültme ameliyatları meme küçültme ameliyat fiyatları meme küçültme ameliyatları hakkında bilgi meme küçültme ameliyat
Göğüs Estetiği

Aklınıza takılan birşey mi oldu?


EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian