Göğüs Dikleştirme
Memeler doğum,emzirme,kilo alıp verme ve yer çekimi etkisiyle sarkık hale gelebilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sorun meme dokusuna, deriye ya da her ikisine birden ait olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkabilir.

Kimler bu operasyon için uygun adaylardır?
Sarkık meme genç kız ve kadınlarda pek sık görünmeyen bir durumdur.Genellikle doğum yapmış,emzirmiş ve fazla kilo alıp vermiş kadınlar bu ameliyatta uygun adaylardır.

Meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?
Meme dikleştirme ameliyatında,sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir,fazla deri çıkartılır.Meme başı olması gereken yere getirilir. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. 2,5 - 3 saat sürer. Hasta 1 gün hastanede kalır.Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalır.Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın meme başı etrafında iz kalması kaçınılmazdır.Meme başı çevresinden kesi yapılarak bir meme dikleştirme ameliyatı uygulanırsa, meme başı etrafında belli belirsiz bir iz kalır. Diğer meme dikleştirme ameliyatlarında meme başı etrafında ize ek olarak, meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru uzanan 4-5 cm. uzunluğunda bir iz olabilir. Uygun hastalarda, sadece meme protezi konarak sarkıklık ortadan kaldırılabilir. Bu durumda da iz meme başı etrafına gizlenebilir. İz bırakmayan meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak bu izler başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.

Ameliyat sonrası ilk günler nasıl geçer?

Ağrı genellikle sorun yaratmaz. Ameliyat sırasında meme protezi kullanılmış ise birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir.Memeler üzerine sütyene benzer sargı uygulanır.Hastaya 4 - 6 hafta sporcu sütyeni giydirilir ve masaj önerilir. Erken dönemde şişlik olabilir,meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 2 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir.Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur, ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.
Fotoğraflarla Göğüs Dikleştirme
Göğüs Dikleştirme
Göğüs Dikleştirme
Göğüs Dikleştirme
Göğüs Dikleştirme
Google Tags
meme dikleştirme estetiği meme dikleştirme estetigi meme dikleştirme ameliyatı meme dikleştirme ameliyatları meme dikleştirme ameliyat fiyatları meme dikleştirme ameliyatları hakkında bilgi meme
Göğüs Estetiği

Aklınıza takılan birşey mi oldu?


EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian