Göğüs Büyütme
Memeler kadının duruşunu yürüyüşünü kıyafet seçimini ve taşımasını etkileyen en önemli organlardan biridir. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçüleri ile meme ölçüsü orantılı değilse memeler ya küçük yada gereğinden büyüktür.

Memeler, yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir .Biri diğerinden daha küçük,asimetrik olabilir.Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir . Her iki memenin eşit hale getirilmesi yada büyütülmesi için, günümüzde en geçerli yöntem silikon protezlerdir.

Kimler bu operasyon için uygun adaylardır?

Memeleri normalden küçük,asimetrik olan memelerinden biri veya her iki memesi hiç olmayan 18 yaşındaki genç kızlar ile doğum ve emzirme sonrası meme dokusu küçülmüş sarkmış olan anneler bu ameliyat için uygun adaylardır.

Ameliyat öncesi gereken hazırlıklar nelerdir?
Protez konulacak hasta 40 yaş üzerinde ise ameliyattan önce mamografi ve gerekirse ultrasonografi yapılırarak memenin durumuna ve içinde herhangi bir kitle olup olmadığına bakılmalıdır.

Ameliyattan önce konulacak protezin büyüklüğü ve tipi hasta ve hekim tarafından kararlaştırılmalıdır.Doğum yapmış ve emzirmiş olan annelere emzirme bitikten 3 ay sonra yapılması uygundur.

Ameliyata gelirken memenin yeni boyutuna uygun balensiz pamuklu sporcu sütyeni getirilmelidir.

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?
Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında ameliyathanede yapılır.1-2 saat sürer. Protezin konabilmesi için 4-5 cm lik bir kesi yapılır.

Protez birkaç bölgeden konulabilir.
1.Meme altı kıvrımı (Submammarian)
2.Meme başı alt veya üst kısmı (Sirkumareolar)
3.Koltukaltı (aksiller).


Son zamanlarda göbek çevresinden girilerek endoskopik olarak da protez konabilmektedir. Ancak bu yöntem henüz yaygın olarak kabul görmemiştir.

Protez hangi bölgeden konulursa konulsun ilk başta küçük bir iz kalacaktır.Bunlar başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.

Meme protezi hastanın meme yapısına göre meme dokusu arkasına ya da göğüs kasının (pektoral) arkasına yerleştirilebilir.Ameliyat sırasında diren konduğu için 1 gün hastanede yatması gerekir.

Ameliyat sonrası ilk günler nasıl geçer?

Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilebilen bir ağrı olacaktır.Protez göğüs kası arkasına konmuşsa birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir.Ameliyat sonrası hastaya özel sütyen giymesi önerilir.Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur. Erken dönemde şişlik olabilir,meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir.Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?
Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir.1 hafta 10 gün sonra kapsül oluşumunu engellemek için masaj yapmaya başlaması önerilir.3 haftadan sonra protez yerine adapte olur ve meme normal olarak işlevini kazanır.Hastaya 2 ay ağır sporlardan (zıplama-koşma gerektiren) uzak durması önerilir.

Protezle meme büyütme ameliyatı, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını ve psikososyal yapısını düzenleyen ve kişiyi yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.

Fotoğraflarla Göğüs Büyütme
Göğüs Büyütme
Göğüs Büyütme
Göğüs Büyütme
Göğüs Büyütme
Google Tags
göğüs büyütme estetiği göğüs büyütme estetigi göğüs büyütme ameliyatı göğüs büyütme ameliyatları göğüs büyütme ameliyat fiyatları göğüs büyütme ameliyatları hakkında bilgi göğüs büyütme ameliyat
Göğüs Estetiği

Aklınıza takılan birşey mi oldu?


EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian