Estetik Ben Aldırma

Her insanda birden fazla ben olduğu var sayılırsa ben aldırma söz konusu olduğunda, birçok insan haklı olarak öncelikle estetik açıdan kalacak izi düşünmektedir.

Ben aldırma konusunda hala süregelen efsaneler vardır. Bunlardan en önemlisi bence bıçak değerse azar inanışıdır. Bu yanlış inanış birçok insanın hayatına mal olmuştur. Bene bıçak değerse azmak bu yanlış bir inanıştır. Ancak yeterli cerrahi tedavi yapılmamış kötü huylu benler(cilt kanserleri)de ameliyat sonrası büyüme gözlenebilir.

Ben aldırma işlemi cerrahi olarak yapılmalı ve çıkarılan ben mutlaka patolojik incelemeye gönderilmelidir. Lazerle veya koterle yakılarak veya dondurularak beni yok etme işlemleri patolojik incelemeye engel olduğu için önerilmemektedir.

Estetik ve iz açısından benin bulunduğu yer çok önemlidir. Yanak ortası, burun sırtı ve ucu, omuz, iman tahtası üzeri, diz ve dirseklerde yapılacak cerrahi işlemler sonrası daha çok iz kalır.Göz kapakları,boyun,dudak kenarı,kulak kenarı gibi  bölgelerde ise daha az iz kalır.
Ben alma işlemi sırasında uygun yöntem  aletlerin kullanılması,dikiş materyallerinin inceliği ve estetik materyaller olması az iz kalması yada hiç iz kalmaması açısından önemli faktörlerdir.

Fotoğraflarla Estetik Ben Aldırma
Estetik Ben Aldırma
Estetik Ben Aldırma
Estetik Ben Aldırma
Estetik Ben Aldırma
Google Tags
estetik ben aldırma ağrısız ben aldırma ben aldırma ben aldırma fiyatları
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian