Dudak Estetiği
Dudaklar yüzümüzün tam ortasında yer alan ve yüz ifademizin oluşmasında önemli olan yapılardır,çünkü gülme fonksiyonunda baş rolü oynarlar. Dudakları ince ve kısa olan kişilerin yüz ifadeleri daha siliktir.Bazı kişilerde dudaklar doğuştan ince olabildiği gibi yaşlanmaya bağlı olarak da dolgun dudaklar zamanla incelir ve kısalır.

Dolgun bir dudak oluşturmak için uygulanan birkaç yöntem mevcuttur.

1.Dudaklara dolgu maddesi enjekte edilmesi:Kollajen ve hiyarulonik asit en çok kullanılan dolgu maddeleridir.Muayenehane şartlarında uygulanabilir 8 ay-1 yıl sonra tekrarlanmalıdır.

2.Dudaklara yağ enjekte edilmesi:Kişinin karın veya kalça bölgesinden alınan yağlar dudaklara enjekte edilebilir 1 yılın sonunda verilen miktarın %25-35'i erimeden kalabilmektedir.Lokal anestezi ile uygulanabilir.

3.Dudaklara greft konulması: Hastanın deri, derialtı dokusu ve altındaki yağ dokusunu içeren bir doku parçası çıkarılır,bu dokunun en üst tabakası atıldıktan sonra ağız kenarlarından ve dudak ortasından açılan küçük deliklerden dudak altına yerleştirilir.

En uzun süre dayanan ve dudağa en fazla dolgunluk veren kalıcı bir yöntemdir. Dudakta birkaç gün şişlik oluşur kişi operasyondan sonraki gün normal hayatına dönebilir.
Fotoğraflarla Dudak Estetiği
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği
Google Tags
dudak estetiği dudak estetigi dudak ameliyatı dudak ameliyatları dudak ameliyat fiyatları dudak ameliyatları hakkında bilgi dudak ameliyatı nasıl yapılır estetik dudak ameliyatı
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian