Dolgu
Deri destek dokusunun % 90'ını su oluşturur. Doku içinde suyu tutan ana madde bir şeker türevi olan Hyaluronik asittir. Yani hyaluronik asite doku şekeri demek mümkündür. Yaşlanan deride hyaluronik asit miktarı azalır. Bunun sonucu olarak derinin su tutma kabiliyeti de düşer. Sonuç olarak deride kırışıklıklar belirir. Aslında derinin yaşlanması kuruma ile birebir ilişkilidir.

Hyaluronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen ( NASHA) hyaluronik asit insan dokusu ile % 99.9 uyumlu  enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilme nedenleri daha önce uygulanan kollajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunların görülmemesi, uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlaması nedeniyledir.

Dolgu maddesi enjeksiyonlarının kullanıldığı alanlar;

Kaş arası çizgileri
Burun dudak katlantısı
Alın çizgileri
Dudak konturlama
Dudak şekillendirme
Kaz ayakları
İnce çizgiler
Boyun çizgileri
El sırtı

Uygulama lokal anestezik  kremler ile hazırlık yapıldıktan 45 dakika sonra muayenehane şartlarında yapılabilir. Dudak uygulamalarından sonra 24 saat süren bir şişme olmaktadır. Uygulama sonrası gelişen kızarıklık ve şişlik 1-2 saatte normale döner.
Fotoğraflarla Dolgu
Dolgu
Dolgu
Dolgu
Dolgu
Google Tags
dolgu dolgu nasıl yapılır dolgu fiyatları
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian