Çene Estetiği
Alt ve üst çene ile ilgili problemler genellikle doğumsal problemlerdir, ancak bazen başta trafik kazaları olmak üzere çeşitli kazalara bağlı olarak da oluşabilirler. Çenelerle ilgili problemler genellikle beraberinde dişlerle ilgili problemleri de içerirler bu nedenle bu hastaların bir plastik cerrahla birlikte birde ortodontist tarafından takip edilmeleri gereklidir.

Ağız yapısında olabilecek problemlerin hemen hepsinin günümüzde cerrahi tedavisi mümkündür, ancak bunların çoğu oldukça meşakkatli, iyileşme süreleri uzun vakalardır. Bu problemlerin tedavisi ve iyileşme süresinin en kısa olan şekli alt ve üst çenedeki dişlerin birbirine anatomik olarak uygun bir şekilde temas ettiği üst çenede herhangi bir problem olmayan, sadece alt çenenin normalden uzun olduğu vakalardır.

Kimler bu operasyon için uygun adaylardır?

Alt çenesi ile üst çenesi uyumlu fakat alt çenesi uzun-çıkıntılı olan 18 yaşını doldurmuş kişiler bu ameliyat için uygun adaylardır.

Çene kısaltma ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat lokal anestezi +sedasyon veya genel anestezi ile yapılabilir.Ağız içinden kemiğe kadar ulaşılıp çıkıntılı kısım törpülenerek veya kesilerek yeni şekil verilir.Ameliyat genellikle 1 saat kadar sürer hastanede yatmayı gerektirmez.

Ameliyat sonrası ilk günler nasıl geçer?

Hasta 2-3 gün sonra işine dönebilir. Alt çenede oluşabilecek şişliği önlemek için bandaj-askı ilk 1 hafta devamlı daha sonrada geceleri olmak üzere 3 hafta kullanılmalıdır.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?

1 haftadan sonra sadece geceleri askı-bandaj uygulanacağı için normal hayatınıza dönebilirsiniz.
Fotoğraflarla Çene Estetiği
Çene Estetiği
Çene Estetiği
Çene Estetiği
Çene Estetiği
Google Tags
çene estetiği çene estetigi çene ameliyatı çene ameliyatları çene ameliyat fiyatları çene ameliyatları hakkında bilgi çene ameliyatı nasıl yapılır estetik çene ameliyatı
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian