Botox
Botox, gram (+), anaerobik bir bakteri olan Clostridium botulinum tarafından üretilen bir nörotoksindir. Etkisini Yüz mimik kaslarının kasılmasını geçici olarak engelleyerek kırışıklıkları yok etme şeklinde gösterir. Özellikle yüzün üst kısmındaki kırışıklıkların yani, iki kaş arasındaki kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kırışıklıkların (kazayağı kırışıklıkları) yok edilmesinde bunların dışında boyun kırışıklıkların azaltılması,el ve koltuk altı terlemesini engellemede etkilidir.Son zamanlarda, hanımların tercih ettiği bir diğer kullanım alanı da kaş kaldırmadır.

Botox nasıl etki eder?

Botox uygulandığı küçük kas demetlerinin, sinir - kas bağlantısını bloke ederek, kasın kasılmasına engel olur.Böylece o kas grubu üzerindeki cilt düzgün ve kırışıksız kalırken, Botox uygulanmamış kas grupları çalışmaya devam ederek normal yüz ifadesini korurlar.

Botox nasıl uygulanır?

Kozmetik amaçlı "Botox " uygulamaları basit ve güvenli olup,lokal anestezik kremlerin sürülmesinden sonra çok küçük bir iğne ile çok az miktarda Botox un yüzün belli noktalarına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir.Uygulama sırasında, bazı hastaların böcek ısırması şeklinde ifade ettiği, minimal bir ağrı hissedilebilir.Kişinin sosyal hayatını etkilemez.Uygulamadan hemen sonrasında günlük aktivite sürdürülebilir.

Tedavinin riskleri nelerdir? Her isteyene uygulanabilir mi?

Tedavinin en belirgin yan etkisi enjeksiyon bölgelerinde minik kızarıklıkların oluşmasıdır. Sistemik bir kas hastalığı olmayan herkese uygulanabilir.

Kollajenden farkı nedir? Hangi tedavi daha avantajlıdır?

Kollajen kırışıklıkların içini dolduran bir maddedir. Botox ise yüzdeki kasları belli bir süre için dondurarak yüz kırışıklıklarını engeller. Kullanım alanları farklı olup birlikte uygulanmaları mümkündür.

Tedavi ne kadar zamanda etkisini kaybediyor?

Botulinum toksininin etkisi uygulandıktan 5-7 gün sonra görülmeye başlar ve 7-14 gün içerisinde etkisi tam olarak ortaya çıkar Botox,ilk uygulamadan sonra 3 ay takip eden uygulamalardan sonra 6 ay 1 yıl etkisini sürdürür.

Botoxa karşı bağışıklık kazanılabilir mi?

Bu kadar az miktarda kullanılan bir maddeye karşı bağışıklık kazanmanız imkânsızdır. Sonuç olarak botox doğru kişiler tarafından düzgün biçimde uygulandığında gayet kolay ve güvenli bir kırışık giderme yöntemidir.

Uygulama ne kadar sürer?

Botoks uygulaması uyuşturmadan sonra 1-2 dakika sürer.Uyuşturma için uygulama bölgesine özel krem sürülür.

Hangi bölgelere uygulanır?

En sık yüz bölgelerine uygulanır. Alın, kaşların üzeri ve arası, gözlerin dış kenarındaki kırışık bölgelere,göz altındaki kırışıklara uygulanır.Boyun kırışıklıklarında kısmi etkisi vardır. Ayrıca koltuk altı ve el terlemesi için uygulanabilir.

Botoks dolgu amacıyla kullanılır mı?

Hayır dolgu amacıyla kullanılmaz. Dolgu için en sık hyaluronik asit ve kollagen kullanılır.

Botoks yılan zehiri midir?

Hayır botoks yılan zehiri değildir. Aksine bir bakteriden elde edilen bir maddedir. Yılanla hiçbir ilgisi yoktur.

Botoks ifadesiz bir yüze neden olur mu?

Doğru uzman tarafından, doğru uygulanırsa böyle bir sonuçla karşılaşılmaz. Botox uygulanan kas grubu üzerindeki cilt düzgün ve kırışıksızdır ancak komşu kas grupları çalışmaya devam ettiği için normal yüz ifadesi korunur.

Botoks felç yapar mı?

Hayır, botoks felç yapmaz, kaslara bir zarar vermez. Ancak sinirden uyarının kasa ulaşmasını önler, bloke eder. Bu etki 3-6 ay sonra tamamen geçer ve eski haline döner. Hiçbir kalıcı etkisi yoktur.
Fotoğraflarla Botox
Botox
Botox
Botox
Botox
Google Tags
botox botoks tedavileri botoks fiyatları botox nasıl uygulanır acısız botox ağrısız botox
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian