Alın - Şakak Germe
Alında, normalde derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren enine çizgiler mevcuttur. Kaşlar arasında ise bu çizgiler dikey bir hal alır. Alın cildi yaşın ilerlemesine paralel olarak gevşemeye,sarkmaya başlar ve mevcut çizgiler derinleşir.

Zamanla kaşlar aşağı doğru iner ve kişide yorgun bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Kötü beslenme, sigara, düzenli olmayan yaşam tarzı, stres, hava kirliliği, cilt bakımlarının yetersiz yapılması veya hiç yapılmaması, yerçekimi etkisi ve mimikler estetik açıdan hoş olmayan bu görüntülerin oluşmasını hızlandırır.

Kimler bu ameliyat için uygun bir adaydır?
Bu ameliyat genellikle 40 yaşın üzerinde alın çizgileri derinleşmiş ve alında sarkma oluşmuş hastalar için uygundur.Alın germe ameliyatı ile alındaki çizgiler minimal hale getirilir. Göz üzerine doğru sarkmış olan kaşlar da kaldırılarak kişiye canlı bir bakış kazandırılır.

Alında fazla miktarda sarkıklık varsa deri çıkarılması gerekir bu durumda klasik alın germe dediğimiz yöntem uygulanır.Klasik yöntemde saç çizgisinin 4-5 cm. kadar gerisinden bir kesi yapılarak saçlı deri geriye doğru çekilip fazlası kesilir böylece alın gerilir.Ancak bu yöntemde saçlı deri içinde taç tarzında bir iz kalır,bu iz saçlı deri içinde gizlenir, bu yöntem uygulandığında saçlı deride uzun süren his kaybı olmaktadır.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?
Alın germe ameliyatı son zamanlarda endoskopik yöntemle yapılabilmektedir.Doku çıkarılması gerekmeyen hastalarda saç çizgisinin gerisinden, saçlı deri içinde 3 veya 4 adet 2 cm.lik kesi ile alın germe gerçekleştirilebilir.Bu yöntemde ameliyat sonrası daha rahat geçmekte, saçlı deride his kaybı olmamakta yada minimal olmaktadır.

Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde, ameliyathanede yapılır. Genel anestezi ile yapılabildiği gibi lokal anestezi ve intravenöz sedasyon (Damar yolu ile uyutma) yöntemi de uygulanabilir. 1.5-2 saat kadar sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür.

Ameliyat sonrası ilk günler Nasıl geçer?
Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer.Alında ve gözler etrafında şişlik,morarma,uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Bunlar 2 hafta içinde azalır ve yok olur.Gözler, burun ve ağızı açık bırakacak şekilde baş sargısı uygulanabilir. Sargı 2 gün sonra açılır.

Normal hayatınıza ne zaman dönebilirsiniz?
Hasta 2 hafta sonra işine dönebilir. 2 ay ağır egzersizlerden ve güneşten kaçınması, dış darbelerden korunması önerilir. Alın ve kaşlara yeni verilen şekil yerçekiminden etkilenme devam ettiği için kişinin bünyesine göre 5-10 yıl devam eder.Bazen de ömür boyu kalıcı olur.
Fotoğraflarla Alın - Şakak Germe
Alın - Şakak Germe
Alın - Şakak Germe
Alın - Şakak Germe
Alın - Şakak Germe
Google Tags
alın şakak germe estetiği alın şakak germe estetigi alın şakak germe ameliyatı alın şakak germe ameliyatları alın şakak germe ameliyat fiyatları alın şakak germe ameliyatları hakkında bilgi alın
EstetikDoktorunuz.com © 1999-2016
English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian